0 Ft
Jegyek soron kívüli belépésre jogosítják.
Adott napra és adott időpontra szól. Időpontok negyed óránként elérhetőek.
A jegy névre szól, vásárlás után nem lemondható, nem módosítható.
Jegyek az alábbi szerint választhatóak:
Gyerekek 0-7 éves korig
Gyerek 7-12 éves korig
Felnőtt 13 éves kor felett
Nyugdíjas 65 év felett
Gyerekeknek 0-7 éves kor között ingyenes regisztráció szükséges. Kérjük, ezt figyelembe véve adja le a megrendelését.
Híres nevezetesség Barcelonában, tehát természetesen ismét Gaudi műve, és ugyancsak az UNESCO Világörökség része. Kőbánya, avagy La Pedrera néven is ismert a Passeig de Grácia 92. szám alatt lévő lakóház. A Casa Miliá Gaudi utolsó lakóháza, melyet egy gazdag textilgyáros, Roger Segimon de Milá megrendelésére tervezett, és 1905-től 1910-ig épült.
Ebben az öt emeletes bérházban valósítja meg Gaudi leginkább a természet és az építészet összeolvasztását – mintha egy lepusztult, barlangos hegyet látnánk. A tetőn lévő kémények pedig a szürrealista szoborművészet előfutárainak számítanak – a Pedrera legérdekesebb része a teteje, sokaknak a belső tér nem olyan érdekes, a kettő közül inkább a Casa Battlóba érdemes kifizetni a belépőjegyet. A Casa Milá gyakorlatilag mindennek az ellenkezője, mint amit szokványos építészetnek ismerünk. Érdekesség, hogy a Casa Milát terv nélkül, csupán vázlatok alapján építették fel.
A házat szinte kiviteli terv nélkül, néhány egyszerű vázlat alapján építették fel. Az építésnél használtak acélszerkezetet és a fölsőbb szinteken téglaíveket is. A homlokzat kőszerűen hat, s ebbe a látványba Gaudí belekomponálta a balkonok növényeit is, amelyek változékonyságot biztosítanak. Hagyományos értelemben nincs is homlokzata, mint ahogy az egész épületben alig található egyenes falszakasz. A tetőterasz sem hagyományos: a cementhabarccsal,kerámiával és csiszolatlan márvánnyal borított felületen non figuratív plasztikák sora található, a kémények is szobrokat mintáznak. Gaudí a későbbi esetleges szállodaként való felhasználására gondolva a lakások között áthelyezhető, eltávolítható válaszfalakat tervezett. 1954-ben a padlástérben szintén lakások épültek.
A Casa Milà több épületnek volt előképe:
A ház tetőterasza volt az egyik színhelye Michelangelo Antonioni Foglalkozása: riporter című filmjének.