Barion Pixel

Drezda – Hajóút a Pillnitz kastélyhoz

Vásárláskor magát a részvételi jegyet kapja, mellyel a választott napon és időpontban felszállhat a hajóra.
Az indulási időpont előtt 10-15 perccel javasolt a hajóindulási pontra érkezni.

 

Jegyek választható fajtái:

  • Felnőtt (betöltött 15 éves kortól)
  • Gyerek (betöltött 6 éves kortól be nem töltött 15 éves korig)
  • Gyerek (6 éves kor alatt) – ingyenes, de foglalási díjat számítanak fel – csak felnőtt jeggyel együtt kérhető
  • Diák ( betöltött 16 éves kortól) – érvényes diákigazolvány szükséges a kedvezményes jegytípus igénybe vételéhez

 

Menetidő oda-vissza kb. 3 óra

Indulás az Albert-híd közelében található mólótól (pontos cím a részvételi jegyen szerepel majd)

A hajókon angol és német nyelvű audiokommentár érhető el.

Hajó indulások naponta általában 3 időpontban: 10:00, 12:00, 14:00

 

A hajók téli időszakban (november 23-tól 2026.04.01-ig) nem indulnak.

 

Túl magas vagy túl alacsony vízállás esetén a menetrend változhat vagy egyes indulások akár törlésre is kerülhetnek. 

 

A szolgáltató a változtatás jogát fenntartja.

A naptár nem a szabad helyeket mutatja.
Termék összesen
Opciókkal összesen
Mindösszesen
Leírás
Információk
Térkép
Vásárlási tájékoztató

Leírás

3 órás városnéző hajózáson vehet részt, mely során új szemszögből tekintheti meg Drezda látnivalóit.

A hajóút egészen a Pillnitz kastélyig vezet, ahonnan a hajó visszafordul és visszatér Drezdába.

 

Az Elba folyón hajózva a Terrassenuffertől indulva megtekintheti a három Elba-palotát: Az Albrechtsberg-palotát, Eckberg-palotát és Lingner-palotát.Az útvonal a Loschwitz-villanegyed mentél vezet végig és elhaladnak a leghíresebb elbai hidaknál , melyek közül a leghíresebb az ikonikus Loschwitz-híd, melyet „kék csoda” néven is ismernek színe miatt.

Az odaút végén megcsodálhatja a 18. században épület Pillnitz-kastélyt, melyben napjainkban a Kunstgewerbemuseum (művészeti múzeum) és Schlossmuseum (kastélymúzeum) látogatható.

A hajó a kastélynál körül-belül 15-20 percet áll, ameddig az itt felszállók beszállnak. A kastély látogatására a program során nincs idő, a hajó a beszállítást követően visszaindul Drezdába.

Elérhető rövidebb, 1,5 órás hajóút az Elba-folyón. Részletek IDE kattintva.


Drezda-Pillnitz kastély

Érdekelhetnek még…

0
    0
    Kosár
    A kosár üresVissza az oldalra